Stworzenie efektownej aranżacji wnętrza, która będzie się atrakcyjnie prezentowało, a zarazem nawiąże do lubianego przez użytkowników stylu oraz okaże się nietuzinkowe, może być prawdziwym wyzwaniem. Profesjonalni projektanci oraz osoby pasjonujące się aranżowaniem przestrzeni mieszkalnych i użytkowych wciąż poszukują rozwiązań, które pomogą w wykreowaniu atrakcyjnych, funkcjonalnych oraz ciekawych zestawień. Jednym z pomysłów cieszących się popularnością jest stawianie na ściany tapicerowane do przedpokoju, korytarza czy sypialni. Przekonajmy się, jak wygląda to w praktyce i sprawdźmy, co może zaoferować.

Czym jest ściana z materiału tapicerowanego?

Ściana tapicerowana składa się elementów, które są obite odpowiednio dobraną gąbką tapicerską oraz pokryte wybraną tkaniną, tworząc efekt przypominający ten znany choćby z wezgłowi łóżek. Częstym dodatkiem jest zastosowanie pikowania oraz umieszczonych na wgłębieniach powierzchni dekoracyjnych guzików. Panele tego typu mogą pokrywać dowolne fragmenty ścian, a tworzone wzory mogą mieć zarówno charakter klasyczny, jak tradycyjne karo, jak i nowoczesny w postaci rozmaitych figur geometrycznych lub kształtów nieregularnych.

Co daję zastosowanie ścian tapicerowanych?

Ściany tapicerowane oznaczają przede wszystkim niezwykle efektowny wygląd, wynikający zarówno z formy uzyskanej dzięki urozmaiconej przeszyciami trójwymiarowej strukturze, jak i właściwie dobranego rodzaju tkaniny oraz jej kolorystyce. Będą one jednocześnie powodowały, że pomieszczenie zyska przytulny charakter oraz stanie się lepiej wygłuszone. Warto też pamiętać, że elementy tapicerowane okażą się bardzo praktyczne tam, gdzie w grę wchodzą meble wyposażone w siedziska, ponieważ będą stanowiły naturalne oparcie np. podczas zmiany obuwia.