Wybór odpowiednich mebli przeznaczonych do sypialni bywa prawdziwym wyzwaniem, ponieważ muszą one gwarantować wysoki poziom komfortu, zapewniać zdrowy sen, a także dobrą funkcjonalność i współgrać z wybranym stylem i kolorystyką. Jedną z najważniejszych decyzji okaże się wybór mebla do spania. W tej roli najlepiej sprawdzi się łóżko tapicerowane na nóżkach. Przyjrzyjmy się bliżej meblom tego rodzaju i sprawdźmy, co mają do zaoferowania.

Dlaczego warto się zdecydować na łóżko z tapicerki?

Klasyczne łóżka mają postać drewnianej ramy, na której układa się materac. Choć takie rozwiązanie może okazać się bardzo praktyczne, to wnętrze, gdzie zostanie ustawiony mebel tego rodzaju, będzie wyglądało dość surowo i „chłodno”. Jeżeli aranżując sypialnię, oczekuje się, iż stanie się ona przytulna oraz zachęcająca do wypoczynku, lepiej zdecydować się na łóżko tapicerowane. Obite materiałem i odpowiednim wypełnieniem wezgłowie oraz rama sprawią, że pomieszczenie nabierze bardziej „miękkiego” charakteru, a zastosowana tkanina stanie się jego dodatkową ozdobą. Warto też pamiętać, że meble tapicerowane pochłaniają hałas, przez co nawet w oszczędnie umeblowanej sypialni nie powstanie nieprzyjemny pogłos. Tapicerka w połączeniu z gąbką lub pianką sprawią też, że będzie mowy o tym, aby uderzyć się o konstrukcję mebla.

Co oferują łóżka na nóżkach?

Rama łóżka może spoczywać na podłodze, lecz takie rozwiązanie sprawia, że wygląda ona na bardzo ciężką, a pomieszczenie staje się mniej przestronne. Wybór łóżka na nóżkach oznacza, że ilość dostępnego miejsca będzie się wydawała większa, a mebel nabierze lekkości. Warto pamiętać, że rama na nóżkach ułatwi utrzymanie porządku. Nóżki współgrające stylistycznie z elementami wykończenia innych mebli będą też ważnym akcentem dekoracyjnym.