Łóżko jest kluczowym meblem w każdej sypialni, dlatego jego wyborowi poświęca się wiele czasu. Musi ono w sobie łączyć dwie cechy — funkcjonalność i design. Dzięki temu ten mebel wpłynie na komfort snu oraz stanie się dekoracją pokoju. Popularnymi łóżkami są te mające ramy standardowe oraz modele kontynentalne. Jakie są między nimi różnice?

Łóżko standardowe a kontynentalne

Łóżko tradycyjne składa się ze stelażu i ramy. Wykonuje się je z drewna lub metalu. Na takiej konstrukcji umieszcza się materac. Tego typu meble zazwyczaj mają standardowe rozmiary — 140/160/180 × 200 cm. Te modele doceniają osoby lubiące minimalizm i klasyczne rozwiązania. Z kolei łóżko kontynentalne jest wyższe od tradycyjnego odpowiedniego. Oprócz dodatkowo wzmocnionego stelaża ma zagłówek, który pełni funkcję dekoracyjną. To wyposażenie sypialni ma niskie nóżki, dzięki czemu wygląda tak, jakby delikatnie unosiło się nad podłogą.

Ponadto łóżka tapicerowane są wyposażone w skrzynie. To doskonałe miejsce na schowanie pościeli, poduszek czy koców. Należy też dodać, że tego typu meble świetnie się prezentują za sprawą tapicerowanego zagłówka i wspomnianej skrzyni. Obicie tkaniną nadaje łóżku luksusowy charakter.

Jakie zalety mają łóżka kontynentalne?


Ceniąc wygodę i piękno, warto zdecydować się na łóżka kontynentalne. Można je dopasować do aranżacji sypialni, poprzez wybór obicia. Tego rodzaju meble wyróżniają się również wytrzymałością, dlatego są zakupem na lata. Wpływają też na jakość snu. To także dobry wybór dla osób, mających dużą sypialnię, choć niektóre modele sprawdzą się także w mniejszych metrażach. Plusem łóżka z ramą kontynentalną jest możliwość spersonalizowania tego typu mebla — od wyboru koloru obicia, po zdobienie i dostosowanie wymiarów.