Właściwe zaaranżowanie mieszkania lub domu wymaga starannego doboru stylu odpowiadającego użytkownikom oraz dopasowania do niego kupowanego umeblowania i sposobu jego rozmieszczenia. Sypialnia należy do pomieszczeń, w których ważne będą nie tylko funkcjonalne i wygodne meble, ale liczyć się będzie również ich odpowiedni wygląd, ponieważ pozwoli on na uzyskanie koniecznego do efektywnego wypoczynku nastroju. Rozwiązaniem, które okaże się zarazem bardzo wygodne i idealnie wpasuje się w aranżację, może stać się łóżko tapicerowane. Przyjrzyjmy się bliżej charakterystyce takich sprzętów i sprawdźmy, jak dobierać jego kolorystykę.

Czym są łóżka tapicerowane?

Łóżka tapicerowane to meble, w których elementy konstrukcyjne ramy zostały obite tkaniną, pod którą umieszczono materiał zapewniający odpowiednią miękkość – zwykle gąbkę tapicerską. Cechą wyróżniającą będzie sporych rozmiarów wezgłowie, które z jednej strony zapewnia przytulne i komfortowe warunki do odpoczynku, z drugiej staje się istotnym elementem wystroju pomieszczenia. Takie rozwiązanie sprawia, że całość nabiera łagodniejszych kształtów i staje się bardziej elegancka. Wpływa także na funkcjonalność mebla, ponieważ dzięki obiciu jest on wygodniejszy, a także pomaga w wyciszeniu sypialni. Ze względu na swoją wielkość i duże powierzchnie pokryte materiałem, wybór jego rodzaju i barwy w znacznym stopniu wpłynie na to, jak będzie się prezentowało całe pomieszczenie.

Kolor tkaniny obiciowej

Kolor materiału zastosowanego jako pokrycie łóżka tapicerowanego będzie dobrze widocznym elementem wystroju, powinien więc właściwie się z nim komponować. Na ogół stosowane są barwy, które będą się uzupełniały z kolorystyką ścian, podłogi oraz pozostałych mebli. W niektórych przypadkach można się jednak również zdecydować na barwę kontrastową, ożywiającą aranżację. Najczęściej użytkownicy decydują się jednak na ciemniejsze szarości, zielenie czy odcienie niebieskiego lub brązu. Modny jest też jasny szary, beże czy odmiany delikatnego różu, czy żółci. Bardziej zdecydowane wybarwienia stosowane są nieco rzadziej, lecz również będą wyglądały atrakcyjnie.