MateraceOdpowiednio dobrany materac do łóżka zapewnia zdrowy sen i głęboki odpoczynek. Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że łóżko będzie nie tylko wygodne, ale także pozwoli lepiej się wyspać i zadbać o odciążenie kręgosłupa. Dobry materac do łóżka pozwoli utrzymać odpowiednią pozycję ciała podczas snu. Na co zatem zwracać uwagę podczas wybierania idealnego materaca do łóżka? W naszej ofercie dostępne są materace o standardowych rozmiarach oraz materace na wymiar.

Jak wybrać materac do łóżka?

Materac do łóżka powinien być dobrany nie tylko do rodzaju łóżka, stelaża i ramy – powinien być przede wszystkim dopasowany do sylwetki śpiącej na nim osoby. Przy wyborze materaca warto kierować się nie tylko jego strukturą i rozmiarem, ale także strefami twardości. Czynniki wpływające na wybór materaca do łóżka to między innymi:

 • wzrost,
 • waga i masa ciała,
 • ewentualne dolegliwości (na przykład bóle i napięcia mięśni, problemy z kręgosłupem, alergie),
 • preferencje dotyczące używania materaca.
 • Warto także mieć na uwadze, czy z materaca będzie korzystała jedna osoba, czy para – pozwoli to dobrać odpowiednią twardość materaca. Przyjmuje się, że osoby, które więcej ważą, powinny wybierać materace do łóżek o wyższej twardości. Jest tak dlatego, że taka powierzchnia zapewnia lepsze wsparcie dla ciała podczas leżenia. Dzięki temu kręgosłup znajduje się w odpowiedniej pozycji, a Ty obudzisz się wyspany i rześki.

  Kolejną kwestią podczas wyboru materaca do łóżka na wymiar lub w standardowym rozmiarze jest materiał jego wykonania oraz sposób budowy. To ważne nie tylko dla wygody, ale także dla zdrowia – szczególnie dla osób z alergiami. Kupując materac do łóżka, warto wybrać także praktyczny pokrowiec, którzy pozwoli utrzymać w czystości powierzchnię materaca i zabezpieczy do przed zabrudzeniami, zalaniami oraz kurzem. Dbanie o materac do łóżka przedłuży jego dobry stan i wygodne użytkowanie. W naszej ofercie dostępne są materace przeznaczone szczególnie dla osób uczulonych na popularnie wykorzystywane materiały.

  Dla osób o nietypowym wzroście, na przykład bardzo wysokich lub niskich, korzystną opcją będzie zamówienie materaca do łóżka na wymiar. Nie musisz dzięki temu martwić się, że standardowy model nie pozwoli Ci się wygodnie wyspać. Przyjmujemy zamówienia na produkty o dowolnej długości i szerokości.

  Materace – Białystok

  Szukasz miejsca, w którym zamówisz materac w Białymstoku? Dobrze trafiłeś. Nasza niezwykle szeroka oferta i możliwość zamawiania produktów na konkretne wymiary sprawia, że na pewno znajdziesz u nas to, czego potrzebujesz.

  Oferujemy materace do łóżek dziecięcych i dla dorosłych, które zostały wykonane przez sprawdzonego, polskiego producenta. Kupisz u nas produkty o zróżnicowanej budowie:

  • kieszeniowe,
  • piankowe,
  • termoelastyczne,
  • wzbogacone włóknem kokosowym.

  Możesz zatem wybrać opcję, która zapewni Ci najwyższy poziom wygody. Masz także swobodny wybór, jeśli chodzi o twardość materaca do łóżka. Jeśli nie wiesz, jaka najlepiej się sprawdzi, nasi doradcy z przyjemnością pomogą Ci w zakupach i wyborze odpowiedniego rodzaju materaca do łóżka.

  Proponujemy produkty gotowe, czyli w standardowych rozmiarach, ale możesz również zamówić materac na wymiar, który przygotujemy według Twoich wytycznych. Dzięki temu dobierzesz produkt na przykład do tapicerowanego łóżka do sypialni o nietypowej długości czy szerokości. Przejrzyj naszą ofertę i śpij wygodnie – na wysokiej klasy materacach od polskich producentów.

  Materace Janpol

  Janpol to renomowany producent, który zapewnia szeroką ofertę materaców, stelaży, poduszek i innych akcesoriów do sypialni. Materace Janpol są produkowane w Polsce i cieszą się renomą od wielu lat. Można przyjąć, że ta polska firma jest najbardziej znanym i cenionym dostawcą produktów do łóżek. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem.